Telefon

+48 534 414 727

Adres

Walońska 16/16, 50-413 Wrocław

Blog

Dolnośląska Akademia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

Co to jest zabieg HIFU?

HIFU jest uważany za najsilniejszą bezinwazyjną formę terapii, która zwiększa jędrność i napięcie skóry. Stosowane w tym zabiegu urządzenie wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii opartej na falach ultradźwiękowych. Podczas zabiegu nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń tkanek przyległych, dlatego bezpośrednio po zabiegu można swobodnie wrócić do swoich codziennych obowiązków. Komu jest polecany ten zabieg?

Kiedy stosuje się zabieg HIFU?

Zabieg HIFU jest polecany przede wszystkim osobom, które chcą przywrócić jędrność i napięcie swojej skóry. Pomaga on pozbyć się zmarszczek na czole, w okolicy oczu i ust. Stanowi również doskonały sposób na wymodelowanie podwójnego podbródka oraz odmłodzenie i ujędrnienie dekoltu. Ultradźwięki poprawiają napięcie skóry, zwiększają jej elastyczność oraz redukują nadmiar tkanki tłuszczowej. Dzięki HIFU możemy osiągnąć następujące efekty:

  • redukcję zmarszczek wokół ust, na szyi i czole,
  • poprawę konturu twarzy, 
  • redukcję podwójnego podbródka, 
  • uwydatnienie linii żuchwy, 
  • podniesienie policzków, 
  • uniesienie brwi,
  • lifting wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu.

Po jakim czasie widać efekty HIFU?

Skuteczność zabiegu jest dość wysoka. Bezpośrednio po zabiegu widoczna jest poprawa kondycji skóry, jednak na pełne rezultaty należy poczekać około 90 dni – dopiero wtedy zakończy się proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu. HIFU to bardzo dobry i nieinwazyjny sposób na poprawę wyglądu, który nie pozostawia po sobie negatywnych śladów. To bezpieczna i skuteczna technologia, jednak warto wiedzieć, że zabieg ten nie jest dla każdego. Bardzo szczupłe lub otyłe osoby mogą być niezadowolone z efektu, dlatego niezwykle istotna jest właściwa kwalifikacja do zabiegu i konsultacja lekarska.

Ile razy można robić HIFU?

W przypadku HIFU można się zdecydować na jeden zabieg, który pomoże uzyskać dobre efekty. W czasie zabiegu pacjent czuje ciepło lub delikatne pieczenie – odczucia te są uzależnione od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz pielęgnować skórę kremem nawilżającym. Czy wystarczy jeden zabieg HIFU? Często jeden zabieg jest wystarczający, a rezultaty widoczne po 2–3 miesiącach nie potrzebują korekty. Jeśli jednak efekt nie spełnia oczekiwań, można powtórzyć zabieg po upływie trzech lub czterech miesięcy. W niektórych przypadkach warto powtórzyć zabieg przynajmniej dwa lub trzy razy. Efekt zabiegu może się utrzymywać nawet przez okres pięciu lat.

Ile kosztuje zabieg na twarz HIFU?

Zabieg HIFU powinien być przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Sprzęt musi być obsługiwany przez wykwalifikowaną osobę, ponieważ źle dobrane parametry mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji. Przed wykonaniem zabiegu skórę smaruje się specjalnym żelem. Koszt zabiegu jest uzależniony od obszaru ciała, do którego jest przykładane urządzenie emitujące ultradźwięki i ilości potrzebnych impulsów. Cena zabiegu HIFU na twarz waha się w granicach od 1500 do nawet 4000 zł. Jeszcze więcej zapłacimy w przypadku modelowania ultradźwiękami brzucha i ud.