Telefon

+48 534 414 727

Adres

Walońska 16/16, 50-413 Wrocław

Blog

Dolnośląska Akademia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

Czy warto zrobić sobie makijaż permanentny brwi i jaka metoda makijażu permanentnego brwi jest najlepsza?

Makijaż permanentny to zabieg, który coraz chętniej wybierają klientki gabinetów kosmetycznych. Taki makijaż zapewnia efektowne wymodelowanie kształtu brwi, które wyglądają po nim pięknie i naturalnie przez długi czas. To ogromne ułatwienie, jeśli chodzi o codzienny makijaż oraz poprawę wyglądu całej twarzy.

Czym jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny to nic innego jak kosmetyczny tatuaż, czyli umieszczenie pigmentu w warstwach skóry za pomocą odpowiednich igieł. Od prawdziwego tatuażu różni go to, że zaczyna on znikać po dwóch latach, a po okresie pięciu lat nie jest już widoczny. Makijaż permanentny to doskonała propozycja dla wszystkich kobiet, które żyją w pośpiechu, ponieważ utrzymuje się on przez długi czas, dzięki czemu twarz wygląda atrakcyjnie niezależnie od okoliczności. Taki makijaż zapewnia perfekcyjny wygląd nawet bez makijażu. Nie rozmazuje się podczas aktywności sportowych i pomaga ukryć niedoskonałości lub blizny. Najczęściej wykonuje się makijaż permanentny brwi, ust oraz kresek nad i pod oczami.

Najpopularniejsze metody makijażu permanentnego brwi

Istnieją dwie podstawowe metody wykonywania makijażu permanentnego brwi: metoda włoskowa i pudrowa. W metodzie włoskowej, zwanej inaczej piórkową, pigment jest wprowadzany liniowo. Jest ona szczególnie polecana w przypadku uzupełniania braków w łuku brwiowym i zagęszczania brwi. To doskonały sposób na poprawę wyglądu w przypadku cienkich brwi lub takich o nieokreślonym kształcie. Podczas zabiegu rysuje się jeden po drugim malutkie włoski pomiędzy naturalnymi brwiami klientki. Metoda pudrowa pozwala na ujednolicenie kształtu brwi i nadanie im odpowiedniego koloru – zapewnia efekt grubych i wyrazistych brwi. Jest ona realizowana za pomocą igły, która wprowadza pod skórę pigment. Pudrowe cieniowanie pozwala na efektowne cieniowanie brwi, co daje bardzo naturalny rezultat. W tej metodzie wykorzystuje się różne odcienie pigmentu.

Jak wygląda makijaż permanentny po roku?

Trwałość makijażu permanentnego zależy od sposobu przeprowadzenia zabiegu oraz rodzaju skóry. Na cerze tłustej utrzymuje się on około roku, a na skórze suchej do dwóch lub trzech lat. W niektórych przypadkach może jednak dojść do wybarwienia się pigmentów na inny kolor. Makijaż permanentny brwi z czasem zaczyna wyglądać inaczej, osłabia się i stopniowo zanika. Najczęściej makijaż permanentny należy powtórzyć po dwóch lub czterech latach. Można mu wtedy nadać zupełnie inną formę.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na to, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi. Istotny wpływ ma tu jakość tuszu oraz właściwa pielęgnacja po zabiegu. Warto również pamiętać, że po zabiegu i zagojeniu się podrażnionych miejsc należy dokonać odpowiedniej korekty.

Kiedy nie robić makijażu permanentnego?

Tak jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, w przypadku makijażu permanentnego brwi istnieją pewne przeciwwskazania. Makijaż permanentny nie powinien być wykonywany w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią,
  • cukrzycy,
  • hemofilii,
  • zażywania leków sterydowych oraz przeciwzakrzepowych,
  • chorób nowotworowych,
  • infekcji skórnych i ogólnoustrojowych.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi we Wrocławiu?

Makijaż permanentny brwi to dość długotrwały zabieg, który wymaga umiejętności i precyzji, aby osiągnąć odpowiedni efekt, dlatego warto wykonywać go w sprawdzonych gabinetach i salonach. Dzięki nowoczesnej technologii można uzyskać grubsze, pełniejsze lub bardziej zdefiniowane brwi, a także zmienić ich kształt, wypełnić luki i pięknie wyrównać asymetrię. Jeśli chodzi o makijaż permanentny, Wrocław ma wiele do zaoferowania. Dzięki profesjonalnym zabiegom możesz nadać brwiom idealny i modny kształt. Makijaż permanentny daje długotrwały efekt, dlatego stanowi realną oszczędność czasu, jeśli chodzi o codzienny makijaż. Ile kosztuje taki zabieg we Wrocławiu? W zależności od metody i miejsca makijaż permanentny Wrocław to w przypadku brwi koszt od 700 do nawet 1400 zł.