Telefon

+48 534 414 727

Adres

Walońska 16/16, 50-413 Wrocław

Blog

Dolnośląska Akademia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

Czym są wypełniacze do twarzy?

Coraz więcej osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej, które dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i powstrzymanie efektów starzenia. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest stosowanie różnych wypełniaczy.  Czym są i jakie efekty można dzięki nim osiągnąć?

Czym są wypełniacze?

Wypełniacze do twarzy wpisują się w zakres medycyny estetycznej, która pozwala na wypełnianie i modelowanie konturów twarzy lub uzupełnianie ubytków, które powstają na skutek procesów starzenia się skóry. Składniki, które są zawarte w preparatach wypełniających, mogą uaktywniać komórki i stymulować proces produkcji naturalnego kolagenu. Po zastosowaniu wypełniaczy skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i odpowiednio nawilżona. Najczęściej stosuje się wypełniacze, które są syntetycznym odpowiednikiem składników naturalnie występujących w skórze. Najpopularniejsze wypełniacze to kwas hialuronowy, kwas polimlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Są to tak zwane wypełniacze krótkotrwałe. Specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej zrezygnowały z wcześniej stosowanych wypełniaczy stałych, czyli silikonu i poliakrylamidu.

Czy stosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne?

Stosowanie wypełniaczy, w tym kwasu hialuronowego, jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Oczywiście przy każdym zabiegu, który ingeruje w nasz organizm, istnieje pewne ryzyko, ale jest ono minimalne. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są stopniowo metabolizowane przez organizm, dlatego po pewnym czasie, który najczęściej obejmuje kilkanaście miesięcy, twarz wraca do stanu sprzed zabiegu. Na trwałość zabiegu kwasem hialuronowym ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim: 

  • kondycja skóry,
  • ogólny stan zdrowia,
  • wiek,
  • styl życia.

Jak działają wypełniacze?

Odpowiednio stosowane wypełniacze podkreślają naturalne cechy wyglądu i odmładzają twarz. Pozwalają na zniwelowanie zmarszczek, cieni pod oczami oraz nierówności na skórze. Decydując się na taki zabieg, należy zawsze korzystać z usług profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, ponieważ zbyt duża ilość wypełniacza i zabiegów oraz ich nierównomierne rozmieszczenie może sprawić, że twarz będzie wyglądać sztucznie i nieatrakcyjne. Za pomocą wypełniaczy można poprawić obszar nad górną wargą, okolice policzków, powiększyć usta oraz poprawić owal twarzy.

Czy warto stosować wypełniacze?

Odpowiednie stosowanie wypełniaczy na twarz powinno wyraźnie odmłodzić jej rysy i stworzyć naturalny efekt. Wiele jednak zależy od umiejętności osoby, która przeprowadza zabieg. W przypadku użycia zbyt dużej ilości substancji wypełniającej można nadmiernie naciągnąć skórę twarzy, jednak profesjonalne gabinety stosują wyłącznie wypełniacze wysokiej jakości na bazie kwasu hialuronowego i jest to niemal niemożliwe. Wypełniacze umożliwiają redukcję objawów starzenia się skóry twarzy. Zmarszczki mimiczne są jednak korygowane za pomocą toksyny botulinowej, popularnie nazywanej botoksem. W tym przypadku rzadziej używa się wypełniaczy, które najlepiej radzą sobie z redukcją zmarszczek statycznych. Kwas hialuronowy można zastosować w przypadku redukcji głębokich zmarszczek pionowych czoła, czyli tak zwanej lwiej zmarszczki. Czy warto stosować wypełniacze? To kwestia bardzo indywidualna. Jeśli źle czujemy się z oznakami upływu czasu na naszej twarzy, z pewnością warto sięgnąć po bezpieczne rozwiązania, które dodadzą nam pewności siebie i poprawią nasze samopoczucie.