Telefon

+48 534 414 727

Adres

Walońska 16/16, 50-413 Wrocław

Blog

Dolnośląska Akademia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

Jak długo utrzymuje się depilacja laserowa?

Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej skórze, pozbawionej zbędnego owłosienia.  Istnieje wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosów na ciele – możesz się zdecydować na maszynkę do golenia, krem, wosk lub depilatory elektryczne. Jednak najskuteczniejszą metodą depilacji są zabiegi laserem. Depilacja laserowa pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia na dłużej, ale czy na zawsze? Jak często trzeba powtarzać taki zabieg?

Jak działa depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej usuwa owłosienie wiązką laserową. Barwnik w mieszkach włosowych pochłania energię lasera, co skutkuje usunięciem cebulki włosa z korzeniami. Efektywna depilacja laserowa polega na dopasowaniu mocy oraz czasu naświetlania indywidualnie do każdego klienta. Wpływ na efekt depilacji ma kolor włosów, stan skóry oraz kolor karnacji pacjenta. Najważniejsze zalety depilacji laserowej to skuteczność i długotrwałość rezultatów zabiegu oraz możliwość usunięcia owłosienia ze wszystkich części ciała. Dzięki depilacji laserowej można zaoszczędzić dużo czasu, który musielibyśmy poświęcić na tradycyjne metody depilacji, powtarzane co 2–3 tygodnie. Depilacja laserowa pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez podrażnienia skóry nawet w tak wrażliwych miejscach, jak pachy czy bikini.

Ile razy trzeba iść na depilację laserową?

Depilacja laserowa nie jest skuteczna po jednym zabiegu. Należy wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Zazwyczaj będzie to od 6 do 8 zabiegów, ale liczba ta jest uzależniona od indywidualnej reakcji pacjenta. Długość odstępów pomiędzy zabiegami jest również różna w zależności od obszaru, z którego usuwamy zbędne owłosienie. Depilację twarzy powtarzamy co 4 tygodnie, bikini co 6 tygodni, a nóg co 8. Skuteczność zabiegu jest uzależniona od ilości powtórzeń. Wiele zależy od koloru i rodzaju włosów. Zakłada się, że długotrwały efekt może być widoczny już po trzecim zabiegu, ale w niektórych przypadkach trzeba go powtarzać jeszcze kilkukrotnie.

Czy laser usuwa włosy na stałe?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Dzięki niej można uzyskać długotrwałe rezultaty, jednak nie oznacza to, że włosy nigdy nie odrosną. Odrastające włosy po depilacji laserowej są przeważnie jaśniejsze, drobniejsze i mniej liczne niż przed zabiegiem, ale jednak odrastają. Po jakim czasie? To również zależy od indywidualnych predyspozycji i ilości wykonanych zabiegów w serii podstawowej. Przyjmuje się, że dla podtrzymania efektu warto zdecydować się na zabiegi przypominające, które powinny się odbywać mniej więcej co 1–2 lata.

Czego nie wolno robić po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to bardzo wygodny zabieg, jednak nie każdy się na niego decyduje. Zabieg depilacji laserowej potrafi być dość bolesny, przez co raczej nie jest zalecany osobom o niskim progu bólu. Po zabiegu utrzymuje się lekkie zaczerwienienie, które znika najpóźniej po kilku dniach. Warto pamiętać, że po depilacji laserowej należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym przez co najmniej dwa tygodnie. Lepiej nie używać też kosmetyków na bazie alkoholu. Nie wolno zakładać też obcisłych ubrań i niewskazana jest depilacja przy użyciu depilatora lub wosku.