Telefon

+48 534 414 727

Adres

Walońska 16/16, 50-413 Wrocław

Blog

Dolnośląska Akademia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

Jaki laser jest najskuteczniejszy?

Depilacja laserowa to dotychczas najbardziej skuteczny zabieg, jeśli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia. Na rynku znajdziesz różne rodzaje laserów, które mogą różnić się skutecznością i stopniem bolesności samego zabiegu. Jaki laser jest obecnie najskuteczniejszy?

Jakie mamy rodzaje laserów?

Wytwarzana przez laser skoncentrowana wiązka światła jest uwalniana przez głowicę urządzenia i trafia w cząsteczki melaniny, czyli w barwnik, który występuje naturalnie między innymi w ludzkim włosie. Następnie zmienia się w ciepło, a wysoka temperatura wywołuje poparzenia, które uszkadzają lub całkowicie niszczą mieszek włosowy. Lasery do depilacji różnią się między sobą sposobem emisji wiązki światła, jej średnicą i czasem naświetlania. Jakie są najpopularniejsze rodzaje laserów?

Laser rubinowy

Laser rubinowy to pierwszy laser na świecie wykorzystywany do depilacji. Nie jest to jednak propozycja dla każdego. Idealnie nadaje się do depilacji jasnych włosów na bladej cerze. W przypadku ciemniejszego odcienia skóry, laser rubinowy może spowodować przebarwienia oraz drobne poparzenia. Zabieg takim laserem nie jest też zalecany osobom z niską tolerancją bólu.

Laser aleksandrytowy

To często stosowany laser w przypadku depilacji. Ma on dłuższy promień od lasera rubinowego, a co za tym idzie możliwość głębszej penetracji. Dzięki temu można go wykorzystywać w przypadku jasnej i normalnej cery. Zabieg laserem aleksandrytowym jest też łagodniejszy i mniej bolesny. Jest on jednak skuteczniejszy w przypadku włosów o jaśniejszej barwie.

Laser diodowy

Lasery diodowe to jedne z najpopularniejszych urządzeń, jeśli chodzi o depilację laserową. Korzystają one z fal o uniwersalnej długości i mają możliwość ich regulacji, dlatego to doskonały laser do każdego rodzaju i koloru włosów. Laserem diodowym jest też laser Vectus, który jako jedyny na świecie ma inteligentny czytnik melaniny Skintel, dzięki czemu urządzenie samo dobiera maksymalną i bezpieczną moc zabiegu. Laser Vectus jest skuteczny w depilacji każdego rodzaju włosów, również jasnych i rudych. Jest również bardzo szybki, ponieważ ma 3 tryby pracy głowicy.

Laser neodymowo-yagowy

Laser neodymowo-yagowy wykorzystuje najdłuższą wiązkę i ze względu na zaawansowanie technologiczne jest bardzo bezpiecznym i skutecznym laserem, który jest odpowiedni w przypadku wszystkich odcieni skóry, włosów i obszarów ciała.

Gdzie najbardziej boli depilacja laserowa?

Ból podczas depilacji laserowej to bardzo indywidualne odczucie. Nowoczesna lasery mają systemy chłodzenia, które na bieżąco łagodzą uczucie bólu, jednak każdy może mieć inny próg jego odczuwania. Istotny wpływ, jeśli chodzi o odczuwanie bólu podczas depilacji laserowej, ma kolor i grubość włosów oraz barwa skóry. Zakłada się jednak, że najbardziej bolesnym obszarem są zazwyczaj okolice bikini oraz pachy, a także górna warga. Ból może być również uzależniony od cyklu menstruacyjnego kobiety.

Jaki laser nie boli?

Depilacja laserowa należy do dość bolesnych zabiegów. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, który z laserów jest najlepszy i który będzie dla nas jak najmniej bolesny. Dużo zależy od typu skóry i predyspozycji danej osoby. Laser diodowy sprawdzi się doskonale w przypadku osób, u których mamy do czynienia z dużym kontrastem pomiędzy kolorem skóry i włosów, natomiast laser neodymowo-yagowy będzie dobrym wyborem, jeśli chodzi o klientów o ciemniejszym odcieniu skóry. Ostateczna decyzja powinna jednak należeć do kosmetologa po odpowiedniej konsultacji z danym klientem.