Telefon

+48 534 414 727

Adres

Walońska 16/16, 50-413 Wrocław

Blog

Dolnośląska Akademia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

Na czym polega wolumetria twarzy?

Coraz częściej korzystamy z usług gabinetów medycyny estetycznej, które ze względu na ciągły rozwój technologii oferują wiele różnych zabiegów mających na celu opóźnić efekty starzenia i odmłodzić nasze ciało. Jednym z nich jest niezwykle popularna wolumetria twarzy. Na czym ona polega i kto może się na nią zdecydować?

Wolumetria, czyli modelowanie konturów twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg medycyny estetycznej polegający na modelowaniu konturów twarzy za pomocą różnych preparatów, które najczęściej zawierają kwas hialuronowy. Zabieg wolumetrii mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest on bezbolesny i może przynieść spektakularne efekty. Wolumetria, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy, ma na celu skorygować lub przywrócić kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd. Kwas hialuronowy pomaga również przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżania oraz spłycić zmarszczki.

Czy warto robić wolumetrię twarzy?

Odmłodzenie twarzy wpływa bardzo pozytywnie na samopoczucie oraz poczucie własnej wartości, dlatego wolumetria jest dedykowana osobom, które nie są zadowolone z jej kształtu. Również wiek wpływa na zalecanie wolumetrii, ponieważ z czasem zmienia się jakość skóry i tkanek twarzy. Na skutek tych zmian rysy twarzy stają się ostrzejsze, a skóra opada i tracimy młodzieńczy wygląd. Wszystkie osoby, które nie są zadowolone ze swoich rysów twarzy, mogą zdecydować się na taki zabieg. Jest on całkowicie bezpieczny. Za pomocą wolumetrii możesz osiągnąć następujące efekty:

  • wymodelujesz policzki,
  • poprawisz kontur twarzy,
  • wyrównasz ubytki i zapadniętą skórę pod oczami,
  • podkreślisz zbyt mało widoczne kości policzkowe, 
  • poprawisz opadające policzki, tzw. chomiki,
  • wymodelujesz zarys żuchwy,
  • wyrównasz ubytki w objętości twarzy.

Czy po wolumetrii boli twarz?

Wolumetria twarzy nie jest bolesna. To szybki zabieg, który polega na podaniu kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce za pomocą igły lub specjalnej rurki kaniuli. Po zabiegu modelowania twarzy w miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk albo delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają po dwóch lub trzech dniach. Czasami pojawiają się także niewielkie siniaczki w miejscu, gdzie były robione nakłucia. Po zabiegu należy utrzymywać twarz w szczególnej czystości i jej nie dotykać. Przez 48 godzin warto unikać nadmiernych ruchów mięśniami twarzy, a przez 3 dni nie należy wykonywać forsownych ćwiczeń fizycznych.

Co ile trzeba powtarzać wolumetrię twarzy?

Efekty wolumetrii widać od razu po zabiegu, jednak z czasem kwas hialuronowy jest wchłaniany przez organizm. Na jak długo wystarczy taki zabieg? Efekty zabiegu utrzymują się przez maksymalnie rok do półtora. Jest to uzależnione od wybranego kwasu hialuronowego, indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz obszaru, na którym został przeprowadzony zabieg. Po zniknięciu rezultatów zabieg można powtórzyć. Ile kosztuje wolumetria twarzy? Zależy to od ilości zastosowanego preparatu i miejsc, które zostały poddane iniekcji. Ceny mogą się wahać od 1200 do 4800 złotych.