Telefon

+48 534 414 727

Adres

Walońska 16/16, 50-413 Wrocław

Blog

Dolnośląska Akademia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

Po jakim czasie widać efekty mezoterapii?

Mezoterapia to często wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej, który stanowi doskonały sposób na poprawę wyglądu skóry. Zabieg mezoterapii jest całkowicie bezpieczny i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Na czym polega i jak długo utrzymują się jego efekty?

Co to jest za zabieg – mezoterapia?

Mezoterapia jest uważana za jedną z najskuteczniejszych niechirurgicznych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Zabieg ten polega na podaniu substancji czynnych, takich jak witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy czy sole mineralne bezpośrednio w skórę. Mezoterapia może być wykonana za pomocą igły, wtedy mamy do czynienia z mezoterapią igłową, lub poprzez metodę elektroporacji – jest to tak zwana mezoterapia bezigłowa. Jeden zabieg nie wystarczy, żeby uzyskać zadowalający rezultat. Mezoterapia przynosi najlepsze efekty po przeprowadzeniu serii zabiegów. Najczęściej wykonuje się od 3 do 7 powtórzeń – częstotliwość zależy od oczekiwań i stanu skóry pacjenta. 

Co daje mezoterapia na twarz?

Mezoterapia zatrzymuje starzenie się skóry. To idealna propozycja dla wszystkich, którym zależy na utrzymaniu młodego i zdrowego wyglądu. Sprawdza się doskonale w okolicach oczu, gdzie zmarszczki pojawiają się najszybciej. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku. Stosuje się ją w przypadku następujących problemów:

  • drobne zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
  • zwiotczała i odwodniona skóra twarzy,
  • zmiany potrądzikowe,
  • blizny i bliznowce.

Mezoterapia zmniejsza zmarszczki, ale również nawilża i ujędrnia skórę, przywracając jej młodzieńczy blask. Można ją również stosować w przypadku cellulitu i rozstępów.

Co wpływa na dobry efekt mezoterapii?

Mezoterapia to zabieg, który wymaga dużych umiejętności i precyzji. O jego efekcie  decyduje przede wszystkim poprawne nakłucie. Musi być ono odpowiednio głębokie, żeby igła dotknęła naczyń krwionośnych. Po zabiegu na twarzy pacjenta są widoczne ślady po ukłuciach i dopiero po pewnym czasie widać efekt odmładzający. Jak długo utrzymuje się ten efekt? Decydują o tym indywidualne predyspozycje pacjenta. Przeważnie warto jednak wykonywać po serii podstawowej tak zwane zabiegi przypominające. Ile kosztuje zabieg mezoterapii? Cena zabiegu jest uzależniona od części ciała, którą poddajemy zabiegowi. Najczęściej będą to koszty od 500 do 1200 zł za jeden zabieg na twarz, szyję lub dekolt.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Mimo że zabieg mezoterapii jest bezpieczny, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Do najważniejszych z nich należą:

  • cukrzyca i choroby metaboliczne,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i niesterydowych leków przeciwzapalnych,
  • nowotwór,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • opryszczka.

Czego nie wolno robić po mezoterapii?

Po mezoterapii igłowej może wystąpić miejscowe zaczerwienienie lub delikatny obrzęk. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać opalania obszaru, który został poddany zabiegowi, dlatego warto stosować preparaty z wysokim filtrem UV. Należy również zrezygnować z sauny, basenu, siłowni i solarium. Nie wolno również spożywać alkoholu. Skórę należy smarować specjalnym kremem pozabiegowym. Wskazana jest również rezygnacja z codziennego makijażu.